Godthab
Thule
Gjoa Haven
Cieśnina Beringa
Dutch Harbor
Biegun Północny

zdjęcie galeriazdjęcie galeriazdjęcie galeria
więcej zdjęć:
http://amundsen.pl

Załoga

Zobacz też: Przyznane nagrody


Część załogi poznaliśmy przy okazji kilku innych przedsięwzięć takich, jak wyprawa na Cape Horn, czy rajd Dakar 2004.

Jacek Wacławski Jacek Wacławski

Laureat nagrody Żeglarz Roku 2003 i Kolos 2003, najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce. Najmłodszy na świecie kapitan, który dopłynął pod żaglami do brzegów Antarktydy.
Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych - jak mówi "po prostu trzeba płynąć". Był pomysłodawcą i głównym organizatorem wyprawy "Cape Horn - Antarctica", wokół Ameryki Południowej i Przylądka Horn. Jest autorem szkoleń motywacyjnych. Student Śląskiej Akademii Medycznej, pracuje w Laboratorium Kardiologii Doświadczalnej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Dominik Bac Dominik Bac

Jego pasje to wspinaczka wysokogórska, narty, speleologia, żeglarstwo i globtrottering. Uczestnik i fotograf wyprawy "Cape Horn - Antarctica", zdobywca najwyższego czynnego wulkanu Ziemi Cotopaxi 5896 m n.p.m., organizator wypadów w interior Ameryki Południowej (Kolumbia, Amazonia). Ma za sobą samodzielnie zorganizowane wyprawy Trans-Azja 2000 i Himalajskie Królestwa Ladakh i Nepal 2001, doświadczenia z Bałtyku, Morza Północnego i Śródziemnego. Główny organizator wyprawy Dakar 2004. Magister Turystyki na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Sławomir Skalmierski Sławomir Skalmierski

Student Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Podczas wyprawy Cape Horn Antarctica Expedition 2002/2003 zdobywca wulkanu Cotopaxi w Ekwadorze. Specjalista w sprawach technicznych i elektronice. Organizator i uczestnik wyprawy Dakar 2004. Człowiek od wszelkich zadań specjalnych. Od 1994 roku lata na paralotni. Wśród jego pasji można znaleźć także: narty, szybownictwo, motolotnie, windsurfing.

Agnieszka Strużyk Agnieszka Strużyk

Jej pasje to windsurfing, żeglarstwo i snowboarding. Sternik jachtowy, brała udział w rejsach na Morzu Północnym, Norweskim i Bałtyku. Grafik Wyprawy. Będzie pierwszą Polką, która brała udział w Wyprawie przez Przejście Północno-Zachodnie. Studentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Andrzej Kolon Andrzej Kolon

Pod żaglami dotarł do brzegów pięciu kontynentów, był na stacjach badawczych na Spitsbergenie i w Antarktyce. Ma za sobą podróże po Ekwadorze, Argentynie i Brazylii. Zapalony narciarz, dusza towarzystwa i znakomity kompan w kryzysowych sytuacjach. Student Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Grzegorz Jendroszczyk Grzegorz Jendroszczyk

Uczestnik wyprawy wokół Ameryki Południowej, oficer nawigacyjny i dobry żeglarz. Pod żaglami przepłynął blisko 30 tysięcy mil morskich. Paralotniarz, ma za sobą loty w Argentynie, Brazylii i na Falklandach. Odpowiada za przygotowanie nawigacyjne wyprawy. Student Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Konstanty Kulik Konstanty Kulik

Absolwent Wielkopolskiej Szkoły Radia, Telewizji i Filmu, słuchacz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Twórca programów telewizyjnych dla TVP, filmów dokumentalnych, reklam i teledysków. Z zamiłowania: podróżnik, żeglarz, fotograf, kucharz. Jego motto - "Im trudniej tym lepiej".

Tomasz Szewczyk Tomasz Szewczyk

Jachtowy Sternik Morski, od wielu lat żegluje wyczynowo na łódkach olimpijskich i w klasie Omega, jest aktualnym mistrzem Śląska w klasie Europa. Jego pasją jest narciarstwo i windsurfing. Odpowiada za taktykę wyprawy i przygotowanie sprzętowe. Student Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Krzysztof Bonczar Krzysztof Bonczar

Student wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Zapalony narciarz i żeglarz. Podróże to jego pasja. Autostopem przejechał pół Europy oraz zwiedził fragment Indii. Posiada stopień sternika jachtowego, uczestnik rejsów po Bałtyku i Morzu Egejskim. Najmłodszy członek załogi.

Aleksander Nowak Aleksander Nowak

Student kompozycji Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Sternik jachtowy, brał udział w kilku rejsach morskich, między innymi na Spitsbergen z kpt. Andrzejem Beżańskim w 2004 roku. W morzu widzi ocean możliwych inspiracji muzycznych.

Marek Bonczar Marek Bonczar

Sternik jachtowy, uczestniczył w rejsach po Bałtyku, Morzu Północnym oraz Egejskim. Narciarz, miłośnik Tatr, malarstwa, literatury oraz Beatlesów. Lekarz Medycyny.

Michał Michalik Michał Michalik

Jego pasją jest snowboard, windsurfing i paralotniarstwo. Niezastąpiony członek załogi, ma doskonałe poczucie humoru i potrafi zaradzić w każdej sytuacji. Studiuje na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Claudia Cardenas Claudia Cardenas

Pasjonatka podróży. Najważniejsze są dla niej spotkania z ludźmi i odkrywanie różnic między kulturami. Zaraża optymizmem i miłością do rodzinnej Kolumbii. Jeździ konno i nurkuje. Uczestniczyła w lądowych i morskich etapach Cape Horn Antarctica. Brała udział w rejsach po Morzu Śródziemnym, Północnym i Atlantyku, w tym w rejsie dookoła Europy na STS "Pogoria". Architekt. Pracuje jako niezależny projektant

QNT Systemy Informatyczne
Godthab: Temp.: -3 °C Ciśnienie: 1010 hPa Wiatr: